Bref

10 nejlepších tipů, jak si vylepšit koupelnu

Skvělého nového vzhledu koupelny lze dosáhout velmi snadno.

Zatímco celková rekonstrukce koupelny bývá nejsložitější v porovnání s ostatními místnostmi v bytě, tak vizuální vylepšení pomocí doplňků je velmi snadné. Pro lepší vzhled není vždy zapotřebí razantního zásahu, jako je například výměna umyvadla nebo toalety. Dosáhněte nového vzhledu za pomoci nápaditých efektivních prvků!

1. Sprchové závěsy

Neexistuje jednodušší způsob, jak oživit koupelnu, než změnit sprchové záclony za designově výrazný prvek. Nový pestře zbarvený závěs dá vaší koupelně nový nádech. Barevné sprchové závěsy jsou skvělou volbou zejména v menších a barevně nevýrazných koupelnách. Dnešní online portály poskytují téměř neomezenou nabídku nejrůznějších typů a barevných vzorů. Dokonce si na závěsy můžete natisknout vlastní fotografii. Vhodné je se ale držet již vyzkoušených typů, jako jsou:

  • Jednolité barevné závěsy
  • Přírodní motivy
  • Opakující se vzory

Pamatujte si, že méně je někdy více, takže dbejte na to, aby koupelna nebyla příliš „přeplácaná“. Podmořské scenérie a oblíbené postavičky z animovaného filmu by měly zůstat jen v dětském pokoji.

Přiveďte do vaší koupelny barvy.

2. Koupelnové předložky

Stejně jako sprchové závěsy, tak i koupelnové koberce mohou příjemně oživit vaši koupelnu. Koberec si můžete pověsit na zeď, nebo z něj udělat předložku, koberec je mnohem neobvyklejší - ale stále jednoduchý prvek, který do vaší koupelny přinese nové barvy a vzory. Opotřebení, poničení a hygiena jsou problémy, které s sebou přináší použití koberce ve vlhkých místnostech, tudíž je důležité vybrat koberec z materiálu, který nebude hned plesnivý a nebude se třepit. Tkané rohožky jsou více odolné vůči vodě, proto budou ideální volbou právě do koupelny. Nebo například bambusové rohože jsou do koupelny také obzvláště vhodné. Koberec je vhodný do nejrůzněji vybavených koupelen, ideální ale je, pokud se hodí i ke zbytku vybavení.

Koberec pomáhá změnit celý prostor.

3. Barevné stěny a tapety

Natírání a malování. Pro mnoho z nás znamená velice namáhavou činnost, která je navíc drahá a její výsledek nikdy není zaručený. Přinášíme vám několik nápadů, jak si celou věc ulehčit a ulevit tak i vaší peněžence.

Pruhy. Jednoduchý barevný pruh může dodat jednobarevné koupelně úplně nový nádech. Problém je ale s dodržováním tvarů a tahů štětce. Ideální pomocníkem je malířská lepící páska, která se dá koupit v každém hobby-marketu.

Barevná plocha. Máte v koupelně část vystouplé ohraničené plochy? Namíchejte si odstín barvy, který máte například na závěsu, rohožce nebo nábytku a aplikujte tento odstín na vystouplou plochu. Celý prostor se rázem sjednotí.

Samolepící tapety. Tyto dekorativní tapety jsou vhodné pouze v případě malé aplikace. Proto se doporučuje je umístit pouze na část zdi. Mají nesčetně vzorů a motivů, z jejichž škály si vybere každý.

Barevné zóny ve vaší koupelně.

4. Zrcadla

Zrcadla jsou nezbytnou součástí každé koupelny. Do místnosti přidávají světlo, zvětšují prostor a při správném využití jsou ozdobou celé místnosti. Jediné, co musíte udělat vy se svým zrcadlem je vybrat ten správný rám, který designově zapadne do vaší koupelny.

Koupelnové zrcadlo.

5. Barevné sklo

Barevné sklo (luxfery) vytváří atmosféru podobající se vodnímu prostředí. Tmavé lesklé barvy se odrážejí po celé místnosti a tím může vznikat pocit, že je návštěvník pod vodní hladinou. Tento efekt je výrazný zejména za chladných ponurých dní. Existuje celá škála způsobů, jak dosáhnout tohoto efektu i ve vaší koupelně. Od těch levných až po velmi nákladné. Mezi ty levné řadíme například světla z barevného skla a kovu. Toto řešení evokuje hlavně exotický až arabský styl interiéru. Další možností je nalepení speciálních vzorových fólií na okna, čímž docílíte i zvýšení soukromí.

Vitráže přínáší kousek duchovna.

6. Umění

Koupelna může být i vaší nečekanou uměleckou galerií. Vystavením některých replik uměleckých obrazů a děl překvapíte nejednu návštěvu. Kupte si repliku obrazu od slavného autora a nechte ji zarámovat. Na výzdobu vaší koupelny bude mít obraz zásadní dopad.

Umění ve vaší koupelně.

7. Dary a suvenýry

Koupelny a toalety disponují obvykle mnoha poličkami, které můžete využít pro dárky a suvenýry z cest a pochlubit se tak každé návštěvě. Zajímavé a nezvyklé předměty jsou lákadlem pro lidské oko a tento neformální způsob zkrášlení interiéru ocení nejeden spřátelený cestovatel v kůži hosta.

Suvenýry z vašich cest.

8. Mořské mušle

Moře a pláže patří mezi velice oblíbené motivy koupelen. Je rovněž lehce dosažitelný za použití jen několika jednoduchých prvků. Tento styl můžete vytvořit velice snadno, protože u mnoha koupelnových dekorací je právě motiv moře často použit. Další možností je využít svojí dovolenou k nasbírání různých mušlí. V koupelně pak umístěte misky s nasbíranými mušlemi, skleněné lahve s loděmi a dalšími vzpomínkami na vaši nedávnou dovolenou.

Doplňky z pobřeží.

9. Ozdobné detaily

V současné době doslova „letí“ využívání nezvyklých ozdobných rukojetí na šuplících a vitrínách. Na trhu je mnoho obchodů, kde si můžete zakoupit netradiční rukojeť a ozdobit tak svou starou skříň nebo jiný kus nábytku. Vyberte si několik různých barevných typů rukojetí a vylepšete svou koupelnu jednoduše a moderně.

Ozdobné rukojeti.

10. Vázy, sklenice a misky

Pro výraznou změnu vaší koupelny je možné použít obyčejné předměty v netradičním provedení. Barevné abstraktní vázy a misky dokáží nudné místo maximálně rozjasnit. Pokud se ovšem chcete držet zpátky, umístěním klasických světlých váz dodáte koupelně punc elegance a estetiky. I pár takovýchto doplňků může znamenat velký rozdíl.

Dekorace koupelen.

Vytvořte ze své koupelny úžasné místo. Máme pro vás 10 typů, jak toho docílit s minimálním úsilím.