Bref

Chytrá úložná řešení do koupelny

Když po náročném dni v práci přijdeme domů a chceme si dát tolik očekávanou koupel, většina z nás by velmi ocenila, kdyby byly všechny naše toaletní potřeby, štětečky na make-up a další nezbytnosti na svém místě. Když jsou tyto věci každodenní potřeby rozházené po celé koupelně, nejenže to vyvolává dojem nepořádku, ale klade to na naše zmožená ramena další břemeno. Takže v koupelně, kde je všechno pěkně poskládané, nejen, že vládne pořádek, ale také každý den snadno najdete vše potřebné. Zároveň vám to velice usnadní úklid, protože klesá riziko, že se něco rozpadne, rozbije a následně ještě více zaneřádí.

V čisté a uklizené koupelně musí být dostatek prostoru k ukládání všech přípravků do koupele a kosmetických potřeb i dalších nutností, jako jsou ručníky a čisticí prostředky. Většina z nás má ale spíše malinké nebo atypické koupelny, které nabízí jen málo úložných míst. Existuje několik kreativních způsobů, jak co nejlépe využít dostupný prostor.

Pro koupelny bez zrcadlových skříněk

Téměř v každé koupelně bychom našli nějakou zrcadlovou skříňku, ale i v koupelnách bez nich se dá nepořádek zvládnout. Zajímavý nápad je použít na všechno organizéry. Na větší věci lze použít patrové koše a šuplíky, na menší věci, které neustále potřebujete, zase třeba poličky na šperky. Můžete si zvolit barevné ladění nebo styl a při nákupu úložných prostor na to pamatovat. Dalším skvělým tipem je použít pojízdný stolek, do kterého můžete uložit všechny produkty péče o tělo a přípravky do koupele. Pokud máte v koupelně omezený prostor, můžete stolek přivézt jen tehdy, když je potřeba. Je přenosný a zabere jen málo prostoru, takže se ideálně hodí do malých koupelnových prostor.

Pojízdný vozík do koupelny.

Využijte veškerý dostupný prostor

Menší koupelna by znamenala menší zrcadlovou skříňku nebo úložný prostor. To ale nemusí stačit na všechno potřebné. Proto je potřeba myslet kreativně a zužitkovat všechny nevyužité prostory v koupelně. Nad toaletu můžete určitě namontovat poličky, případně i na dveře koupelny či nad ně. Pokud zrovna nechcete dělat přestavbu, nemusí se jednat o celé skříňky. Jestliže chcete všechny své věci schovat před zraky ostatních, možná by bylo lepší pořídit úložné krabice a ty teprve položit na poličky.  Pokud máte v koupelně závěsnou skříňku nebo umyvadlo s podstavcem, je možné, že pod nimi nemáte žádné skříňky. I tento prostor můžete využít pomocí poliček. V obchodech můžete pořídit mnoho typů polic, které se budou do koupelny obzvláště hodit.

Koupelnové police.

Pro omezený rozpočet

Police a úložné organizéry mohou být někdy nákladné, podle toho, kde je koupíte. Pokud ale nechcete moc utrácet a jste spíše kutil, možná si i zvládnete něco udělat sami a ozvláštnit si prostor koupelny. Hodně lidí řeší úložné prostory tím, že si v hobby obchodě koupí levné bedýnky, namalují je a zajímavým způsobem připevní na zeď. Takové projekty dodají vaší koupelně osobní, zábavnou a kreativní atmosféru.

Skryté police ve vaší koupelně

Je-li však v koupelně polic a úložných krabic příliš mnoho, může místnost působit přecpaně. Pokud máte rádi minimalismus nebo třeba toužíte po volném prostoru v koupelně, nejlepší možností jsou skryté police. Velká koupelnová zrcadla na výšku postavy nebo i menší zrcadla nad umyvadlem se dají využít jako skříňky. Všechny přípravky tak můžete schovat do skříňky za zrcadlem, a jakmile zavřete dvířka, nepořádek není vidět.

Úložný prostor pro elektrospotřebiče

Pro ty z vás, kteří mají malou koupelnu a omezené úložné prostory, je jedním z hlavních problémů nedostatek vhodných a bezpečných prostorů pro uložení elektrospotřebičů. Položit horkou kulmu vedle umyvadla asi nebude nejlepší nápad – může to být velmi nebezpečné. Praktické je třeba namontovat z boku umyvadla nebo na dvířka skříňky kovové boxy, čímž ušetříte místo.

Vestavěný úložný prostor

K chytrým způsobům, jak ušetřit místo v koupelně, patří vestavěné úložné prostory, zejména v oblasti sprchového koutu nebo vany. Tento projekt se ale více hodí pro ty, kdo si právě staví dům nebo rekonstruují prostory. Kromě řešení problému s úložným prostorem dodá vestavěný úložný prostor ve formě výklenku nebo koutu vaší koupelně zajímavý designový prvek.

Vestavěný úložný prostor ve sprše.

Sklenice

Když jsou předměty každodenní potřeby, které v koupelně používáte, náhodně rozmístěné na policích nebo umyvadlové skříňce, možná nepůsobí tak hezky nebo uklizeně. Zajímavým způsobem, jak jim dodat lepší vzhled, je jejich umístění do sklenic. Ty se skvěle hodí k ukládání štětečků na make-up, čisticích tampónů, vatových tyčinek a dalších věcí, které chcete zajímavým způsobem vystavit.

Vatové tyčinky ve sklenici.

Magnetická tabule

Hledáte-li zábavnější a nápaditější způsob, jak zorganizovat své věci, určitě vyzkoušejte magnetickou tabuli. Dá se snadno vyrobit pomocí velkého rámu na obraz, kusu plechu a kousku látky. Vaše kosmetické prostředky se tam budou skvěle vyjímat. Toto řešení se vám určitě bude líbit, a navíc dokonale splní svou funkci. Koupelna je jedním z míst, která se v domě nejvíce používají, a proto je jak pro spokojenost duše, tak pro každodenní používání nutné, aby byla uklizená. Pomocí tipů, které jsme právě vyjmenovali, můžete dodat své stávající koupelně s malými úložnými prostory na nápaditosti, případně si vymyslet nové způsoby, jak úhledněji uspořádat vše nezbytné. Buďte tvořiví a využijte tyto skvělé nápady na ukládání věcí. Do koupelny se vám vejde vše potřebné a navíc tato místnost dostane nový vzhled.