Bref

Koupelnové origami

Pokud máte hosty a chcete vytvořit velmi vytříbenou atmosféru, sáhněte po origami. Je to skvělý nápad, jak dodat večeru šťávu. Jemné, střídmé a zároveň krásné umění origami dodá večerní zábavě na sofistikovanosti a výjimečnosti. Vaši hosté si užijí chvíle překvapení a potěšení, když budou nacházet tyto malé skládané zázraky rozvěšené po koupelně a toaletě.

Při vytváření origami do koupelny můžete využít mnoho různých materiálů. V současnosti je velmi moderní origami z toaletního papíru, které dokáže vizuálně ohromit, i když je velmi jednoduché. Chcete-li tradičnější tvary, vyzkoušejte papírové utěrky a barevný papír. A pokud jste na origami odborníkem, můžete si je vyrobit i z ručníků a osušek.

Origami z toaletního papíru

Toaletní papír si většina z nás nespojuje s uměním nebo krásou. Když tedy narazíme na origami vyrobené právě z toaletního papíru, je překvapení o to příjemnější. Ty nejlepší tvary jsou velmi jednoduché a zaručeně ohromí vaše hosty. Díky ozdobám na okraji role toaletního papíru budou vědět, že jste při plánování dokonalého večera mysleli úplně na všechno.

Tvořivá práce s toaletním papírem jim dá najevo, že přišli do opravdu nevšední domácnosti. Je to velmi módní ozdobný prvek a všechny špičkové hotely skládají poslední útržek na toaletním papíru do trojúhelníku, aby byl připravený na další hosty. V některých hotelech jdou ještě dál a skládají z role složité vějíře, přehyby nebo mašle.

Origami z toaletního papíru.

Trojúhelníkový konec

Chcete-li vytvořit jednoduchý trojúhelníkový konec, vezměte dva poslední útržky z role a přeložte je úhlopříčně přes celou délku tak, aby konec čouhal z boku role. Pak papír znovu přeložte uprostřed, aby vznikl malý trojúhelník. Kousek, které předtím čouhal z boku, je nyní nahoře a stačí jej jen zasunout do prvního přeložení, čímž se tvar zpevní.

Role toaletního papíru s trojúhelníkovým koncem.

Vějíř

Složit vějíř je také celkem snadné. Vezměte poslední útržek role toaletního papíru a celý jej poskládejte jako harmoniku až k okraji druhého útržku – jen pozor, ať neporušíte děrování. Pak jej přehněte v polovině a složte obě strany nahoru tak, aby se uprostřed dotýkaly a vytvořily vějíř.

Vějíř z toaletního papíru.

Origami z jednoho útržku

Origami z jednoho útržku je také dílo. Navíc krásné a jemné, když se provede správně. Máte-li hosty, kteří se zdrží delší dobu, můžete to zkusit. Nechte na toaletě pár snadných pokynů a možná pár svých výtvorů.

Papírová loďka
Jedním příkladem je jednoduchá papírová loďka. Starý, ale osvědčený tip. Malé loďky z toaletního papíru jsou snadné na výrobu a skvěle se hodí do prostředí koupelny. Vezměte jen jeden útržek papíru a přeložte jej v půli a pak ještě jednou. Pak složte protilehlé rohy čtverce, aby vznikl trojúhelník. Zbylou obdélníkovou část přeložte nahoru. Přeložte obdélníkovou část pod trojúhelníkem na obou stranách nahoru, pak protáhněte trojúhelník středem a je to! Vyrobili jste papírovou loďku.

Jednoduchá ryba origami
Ryba origami je snad ještě jednodušší. Opět pro dobrý výsledek stačí jen jeden útržek toaletního papíru. Jednoduše přeložte čtverec, aby vznikl malý trojúhelník. Pak přeložte dolů dva vnější rohy trojúhelníku, čímž vytvoříte ocas se dvěma špičkami. Vznikne jednoduchá malá rybka!

Role toaletního papíru se začátkem přeložení.

Origami rozmístěné na vaší toaletě

Samozřejmě nemusíte ozdobné origami vyrábět z toaletního papíru jen proto, že je určené na toaletu. Mnohé luxusních hotely používají také „běžné“ origami, kterým ohromují své hosty, a v pokojích a koupelnách nechávají důmyslně tvarovaná zvířata a květiny. Nechte se inspirovat a ještě víc překvapte své hosty. Vybírat si můžete z nekonečného množství zvířat a tvarů. Podrobné návody i videa najdete velmi snadno. Začněte třeba s nejznámějším tvarem origami, japonským jeřábem. Tento elegantní pták je velice snadný na výrobu a bude se skvěle vyjímat v kterékoli místnosti vašeho domu. Mezi další jednoduché tvary, které se výborně hodí do koupelny, patří například větrník, mušle nebo nejjednodušší plachetnice. Všechny jsou velmi jednoduché, a když je zavěsíte do koupelny, dodáte jí přímořskou atmosféru.

Japonský jeřáb.

Origami z ručníků

Pokud se z vás ve skládání origami stává profesionál, můžete v tvorbě pokročit na vyšší úroveň a skládat tvary z ručníků ve vaší koupelně. Doslova vzato, origami z ručníků vlastně není origami (origami totiž doslova znamená přeložený papír a jsou k tomu potřeba materiály, na kterých zůstane ohyb), i tak je ale možné vytvářet podobné tvary. Na tento materiál, na kterém nezůstávají ohyby, si ale musíte najít speciální návod. Spíše než ohýbáním vznikají tvary protahováním a kroucením, jinak jsou ale principy podobné. Pokud se vám to podaří, dokážete z ručníků vyrobit ohromující tvary a zvířata. Můžete se pustit do větších tvarů, které se do prostředí koupelny krásně hodí a vypadají úžasně!

Zajíc z ručníku.

Pokud jste se ještě nerozhodli, jaký styl je pro vás ten pravý, nebo se ještě nechystáte na rekonstrukci, chytré rozmístění menších ozdobných předmětů v koupelně může značně vylepšit dojem – a ani vám nezabere mnoho času, peněz a úsilí. Od jednorázových funkčních kousků, jako je zrcadlo nebo sprchový závěs, po každodenní maličkosti, třeba čerstvé květiny. Chcete-li svoji koupelnu vylepšit, stačí jen trochu se zamyslet.

Vytvořte si jednoduchého králíčka z ručníku

Tento králíček je rychlý a snadný. Jakmile se do toho dostanete, zvládnete králíčka vyrobit za pár sekund a své hosty tím zaručeně rozveselíte a rozesmějete.

Zelený ručník.

Rozložte ručník a přeložte jej na půlku.

Zelený ručník se dvěma sklady.

Přeložte dva okraje nahoru, aby čouhaly ven (jako uši).

Přeložený a srolovaný zelený ručník.

Srolujte spodní část ručníku.

Srolovaný zelený ručník.

Srolujte ručník celý, dokud nebudou vyčnívat jen uši.

Králíček.

Konce vzadu svažte a je hotovo!

Zjistěte, jaké origami můžete vyrobit z toaletního papíru a ručníku.