Bref

5 způsobů, jak udržet toaletu v čistotě

Nikdo nečistí toaletu rád, ale když už je to potřeba, chceme to zvládnout co nejrychleji a nejúčinněji. Pokud tedy chcete, aby vaše toaleta vyžadovala co nejméně pozornosti, udržujte ji čistou neustále!

Použitím správných produktů a očištěním po každé návštěvě můžete omezit opravdové čištění na minimum. Navíc tak získáte jistotu, že je vaše toaleta vždy čistá a nikdy vám nezpůsobí rozpaky ani nepříjemnosti. Sepsali jsme 5 nejlepších tipů, jak zajistit, aby vaše toaleta zůstala co nejdéle čistá…

1. Chcete-li čistší toaletu, sedněte si

V některých domácnostech to může být kontroverzní téma, ale k nejsnazším způsobům, jak udržovat toaletu čistší, patří zakázat její použití vestoje. Když si muži i ženy budou při vykonávání potřeby sedat, toaleta zůstane déle čistá. Je to logické: moč, která jde mimo mísu, nikam nezmizí. Dělá skvrny, vpíjí se, ulpívá a vytváří mazlavé a zapáchající fleky na podlaze kolem toalety a na sedátku a horní straně mísy. Močení vsedě tedy sice může vypadat jako ztráta času, ale ve skutečnosti čas šetří.

2. Používejte kartáč při každém spláchnutí

WC kartáč je od toho, aby se používal. Nejen při „čištění“ toalety, ale také při každém použití. Dá se na to snadno zvyknout a díky tomuto kroku bude vaše toaleta vždy čistá. Stačí pokaždé obkroužit mísu kartáčem s trochou čističe. Zjistíte pak, že každotýdenní čištění je téměř zbytečné! Aby byl WC kartáč co nejúčinnější, udržujte ho čistý a pravidelně ho měňte. WC kartáče se docela snadno znečistí a opotřebují. Ale i když jsou levné, mnoho lidí je považuje za pomůcku na celý život! To se ovšem mýlí. WC kartáč by se měl měnit často – každých několik měsíců nebo podle potřeby. Nejlepší tip: Chcete-li prodloužit životnost WC kartáče, nechte ho uschnout, než ho vrátíte zpět do držáku. Dá se to snadno udělat tak, že jeho rukojeť přivřete sedátkem a zaklíníte mezi sedátkem a horní stranou mísy. Když kartáč jen vrátíte do držáku, nejspíš bude umazaný a vlhký. 

WC štětka v toaletě.

3. Závěsný blok brání znečištění toalety

Používejte na toaletě dobrý závěsný WC blok, aby byla stále čistá, voňavá a bez skvrn. Bref Power Aktiv brání tvorbě vodního kamene, vytváří na dně mísy pěnu a zanechává toaletu svěží po každém spláchnutí. Závěsný blok představuje nejjednodušší způsob, jak zajistit dlouhotrvající čistotu toalety, a vydrží až 250 spláchnutí. Snadno se instaluje i mění a nabízí kompletní řešení vašich požadavků na hygienu a svěžest. S nejlepším závěsným blokem na boku mísy už si o toaletu nikdy nemusíte dělat starosti. Měla by vždy dobře vypadat a svěže vonět.

Bref Power Active Hygiene.

4. Pravidelné čištění

Nakonec je třeba poznamenat, že klíčovým faktorem při udržování toalety v čistotě je… pravidelné čištění. Zaprvé se pokuste naučit členy domácnosti, aby si po sobě případný nepořádek ihned uklidili. Díky rychlým krokům k odstranění skvrn zůstane toaleta mnohem déle čistá. Používat toaletu ohleduplně znamená vždy ji po sobě očistit a nenechat problém na někoho jiného, nebo třeba i na sebe, ale později!

Zadruhé si alespoň jednou do týdne naplánujte pravidelný úklid toalety a koupelny. Bez naplánovaného času je až příliš snadné na to zapomenout. Pokud se o toaletu dobře staráte, její úklid by neměl zabrat déle než 10 až 15 minut týdně. Najděte si ve svém týdenním plánu vhodný čas a naplánujte si úklid. Možná to bude před večerním kurzem, před odchodem do práce nebo před oblíbeným televizním seriálem. Vyberte si cokoli, co vás motivuje, a zvolte si čas, který zvládnete dodržovat!

Nakonec je třeba dodat, že i dobře udržovaná toaleta potřebuje jednou za čas důkladně vyčistit. To zahrnuje vydrhnutí vnitřku nádržky a odmontování sedátka. Není to příjemná práce, ale nemusíte ji dělat častěji než jednou nebo dvakrát do roka. Abyste nezapomínali, napište si to do diáře, nebo ještě lépe si na to vytvořte pravidelnou událost v elektronickém kalendáři.

Usnadněte si čištění toalety. Díky našim 5 způsobům pro udržení čistoty už nikdy nebude špinavá.