Bref

Jak vyčistit velmi znečištěnou toaletu

Stejně jako jiné části vašeho domova potřebuje i toaleta jarní úklid! Občas byste měli udělat důkladný úklid toalety, abyste předešli tvorbě plísní, bakterií a skvrn a zaměřili se na části, na které během pravidelného každotýdenního čištění prostě nedosáhnete. Pokud stojíte před velmi znečištěnou toaletou, kterou třeba dlouho nikdo nečistil, budete ji muset vrátit do formy důkladným čištěním.

Důkladné čištění toalety zahrnuje odstranění veškerých skvrn, sundání sedátka a vydrhnutí plísní a vodního kamene – vyhraďte si alespoň 2 hodiny, bude to chvíli trvat…

Jak vyčistit znečištěné WC sedátko

Chcete-li svoji toaletu důkladně vyčistit, nejprve ze záchodové mísy sundejte sedátko: sáhněte pod mísu a odšroubujte matky, které drží sedátko na místě. Jakmile matky zcela odšroubujete, měli byste být schopni prkénko sundat, abyste jej mohli důkladně očistit. Po odstranění prkénka budete mít přímý přístup k celé míse a můžete ji dočista vydrhnout. Začněte nahoře a odstraňte veškeré skvrny a nečistoty drsnou houbičkou. 

Jak vyčistit znečištěnou záchodovou mísu

Dále se zaměřte na čištění pod okrajem záchodové mísy. Tam se ukrývá mnoho bakterií a většinou i hodně usazenin vodního kamene. Jako účinnou zbraň proti nim doporučujeme Bref 10x Effect Anti Limescale. Tento silný odstraňovač vodního kamene se zaměřuje na skvrny od vodního kamene a účinně odstraňuje skvrny od moči. Nastříkejte tekutý čistič pod okraj, nechte jej působit tak dlouho, jak je to nutné, a pak celou oblast důkladně vydrhněte. Čistič Bref 10x Effect se pustí do práce hned po nanesení, ale v případě mimořádně zatvrdlých skvrn by se měl tento silný prostředek nechat působit déle, třeba půl hodiny, ale klidně i přes noc.

Čištění toalety.

Jak vyčistit záchodovou mísu od skvrn

Když se toaleta delší dobu zanedbává, mohou se na dně mísy nad vodou i pod ní tvořit skvrny. Tyto skvrny tvoří zbytky vápníku, které se usazují obzvláště rychle v místech s tvrdší vodou. Vypadají velmi nevábně a po delší době mohou být i nehygienické. Nejlepší způsob, jak se těmto skvrnám vyhnout, je pravidelně toaletu čistit! Pokud ale máte špinavou mísu s hnědými skvrnami na dně, není vše ztraceno. Pomocí Bref 10x Effect Anti Limescale a trochy námahy může vaše toaleta zase zářit. Podle typu skvrn můžete také zkusit další produkty 10x Effect: Bref Anti Rust vás nenechá na holičkách při čištění velmi tvrdých nečistot, jako je vodní kámen, rez, zbytky mýdla, tuk a spáleniny, bakterie a plísně, Bref Anti Rust nabízí silné řešení.

Bref 10x Effect. Účinný gelový odstraňovač vodního kamene.

Jak vyčistit mísu znečištěnou pod hladinou vody

U toalety, která se dlouho zanedbávala, můžete narazit na obzvláště tvrdé hnědé skvrny pod vodní hladinou. Vypořádáte se s nimi, když zopakujete výše popsaný postup pro odstranění vodního kamene pomocí produktů Bref 10x Effect. Ve většině případů by měly usazeniny zmizet a toaleta by měla být čistá. Pokud usazeniny nezmizí ani po několika pokusech, může pomoci i bílý ocet. Chcete-li použít ocet, musíte mísu ručně zbavit vody – doslova vybrat vodu ze dna toalety, aby tam žádná nezbyla. Pak nalijte bílý ocet do toalety tak, aby byla všechna místa se skvrnami pod hladinou. Než začnete skvrny drhnout, nechte ocet několik hodin působit.

Jak vyčistit znečištěnou nádržku toalety

Opravdový puntičkář nevynechá při čištění ani nádržku. Nádržka se skládá z mnoha pohyblivých částí a dlouhou dobu v ní stojí voda. Také se málokdy čistí. To znamená, že se uvnitř usazuje jak vodní kámen, tak vodní řasy. Protože v této části toalety vlastně není žádná špinavá voda, nejde zde tolik o hygienu. Když se ale nádržka dlouhou dobu nečistí, tyto nánosy mohou způsobit mechanickou poruchu. Chcete-li nádržku vyčistit, jednoduše zvedněte víko, naneste trochu přípravku Bref 10x Effect a vydrhněte ji novým kartáčem (jiným, než který jste používali na vnitřek mísy!). U nádržek skrytých ve zdi je to náročnější, ale většinou i zde je možné dostat se kartáčem dovnitř a tuto část pročistit.

Mísa stále jako ze škatulky

Jakmile máte za sebou všechny předchozí kroky, toaletu znovu smontujte, o krok ustupte a pokochejte se výsledky svého úsilí. Dále pak dbejte na to, aby se toaleta už nikdy tolik neznečistila!  Díky pravidelnému čištění jednou za týden se vyhnete hromadění tvrdých skvrn v míse a nebudete muset toaletu tak často podrobovat důkladnému čištění. Vždy používejte závěsný WC čistič, například Bref Color Water, abyste zajistili průběžnou hygienu a čistotu. Kromě toho dbejte na to, aby na míse dlouho nezůstávaly skvrny od moči. Předejdete tak hromadění usazenin a zápachu v horní části mísy a sedátka. Navykněte si čistit toaletu vždy, když není čistá. Snížíte tím potřebu výše popsaného důkladného čištění.

Závěsný WC čistič Bref Blue Aktiv.

Vaše toaleta také potřebuje jarní úklid! Nejlepší tipy na důkladné čištění toalety.