Bref

Osvěžte svou toaletu

Nikdo by se neměl smiřovat s páchnoucí toaletou. Přesto se jedná o problém, který může postihnout i velmi čisté domácnosti! Do koupelny se vkradou nepříjemné pachy a postupně se zhoršují, aniž si to uvědomíme. Pak kvůli nim jednou nastane trapná situace nebo nepříjemnost, a v jinak spokojené domácnosti je zaděláno na konflikt.

Tomu všemu se ale můžeme vyhnout. Zápach na toaletě by nám neměl působit starosti. Můžeme se jej zbavit tím, že budeme předcházet jeho vzniku. Zde jsou tři snadné kroky, díky kterým se již nikdy nebudete cítit trapně kvůli zápachu z toalety.

1. Používání WC čističů a závěsných čističů

Abyste zabránili zápachu z toalety, je třeba ji pravidelně čistit dobrým WC čističem a mezi čištěními udržovat svěžest pomocí závěsných bloků. Chcete-li spolehlivý WC čistič, vyberte si z řady Bref Hygiene gel. Tyto voňavé čističe jsou ideální k pravidelnému používání a udrží vaši mísu čistou, lesklou a bez vodního kamene. Je-li vaše mísa velmi znečištěná, možná bude potřeba něco silnějšího. Použijte jeden z nejsilnějších čističů na trhu Bref 10x Effect a zbavte se nečistot a vodního kamene pod hladinou vody i nad ní.

Jakmile máte toaletu dokonale čistou, chcete ji takovou i udržet. Proto mezi čištěními rozhodně používejte závěsné WC bloky, které vaší toaletě zaručí neustálou svěžest. Závěsné bloky fungují při každém spláchnutí a zajišťují čistotu a příjemnou vůni vaší toaletě. Odstraňují zápach moči a jiné pachy a udržují vysokou míru hygieny.

Závěsný blok Bref Power Aktiv nabízí maximální účinnost s čtyřnásobným působením při každém spláchnutí. Bojuje se špínou a čistí vaši toaletu, brání hromadění vodního kamene a hnědých skvrn na záchodové míse, udržuje toaletu v čistotě a bez bakterií a provoní celou koupelnu. Díky tomu bude vaše záchodová mísa zářivě čistá a svěží a její čištění nebude příliš náročné. Pokud občas zapomenete na pravidelné čištění, je závěsný čistič absolutní nutností.

Bref Power Activ.

2. Ať vaše toaleta dýchá

Zdá se to být nasnadě, ale docela důležitou roli hraje čerstvý vzduch. Někdy se hází vina na zapáchající toaletu, ale neprávem, protože zapáchá samotná místnost. Přiměřená ventilace a pohyb vzduchu nejsou nutné jen k odvětrání pachu, ale také vlhka a páry, které tak rychle vedou ke vzniku plísní, pokud v místnosti zůstanou. K zajištění takové ventilace někdy stačí dívat se kolem sebe: když jsou zapařená všechna zrcadla, je potřeba otevřít okno! Pokud v místnosti okno není, otevřete okna kolem koupelny, aby se vzduch mohl hýbat. Jinak se objeví plísně.

Velkou pomoc ve špatně větratelných prostorách poskytují odsávací ventilátory, které se navíc snadno instalují (samozřejmě v závislosti na vlastnostech vašich prostor). Pokud neexistuje absolutně žádný způsob, jak místnost odvětrat, můžete také zvážit nákup odvlhčovače vzduchu, který vám pomůže zbavit se vlhkosti a následných plísní. I relativně levné a malé zařízení dokáže udělat velkou službu.

Koupelna s otevřeným oknem.

3. Osvěžte svou toaletu přirozenou cestou

Jakmile zvládnete základní předpoklady (dobře odvětrávaná a dezinfikovaná toaleta), můžete přejít k finálním krokům. Toaletu oživíte přírodními bylinkami a květinami a vytvoříte příjemně voňavou a estetickou atmosféru. Nejsnazší způsob, jak toho dosáhnout, nabízí potpourri. Potpourri nevyžaduje údržbu a vydává výraznou, bohatou vůni, která překryje veškeré méně příjemné pachy.

Podobně můžete experimentovat s méně obvyklými sušenými bylinkami. Například skvělou, i když méně obvyklou vůni vydává máta, která také dlouho vydrží a dobře se jí daří ve vlhkém prostředí. Sušené květiny jsou krásnou ozdobou každé toalety a skvěle nejen voní, ale také vypadají. Levandule, řebříček a bodlák, svázané a zavěšené na zrcadlech nebo garnýžích, pomohou navodit kouzlo venkova. Mějte ale na paměti, že tyto hezké květiny samy plesniví, takže je třeba je pravidelně měnit.

Pokud se vám sušené květiny nelíbí, dalším způsobem, jak se přirozeně vypořádat se zapáchající toaletou, je vytvořit si vlastní osvěžovače vzduchu. Můžete si je snadno namíchat sami a někdo je má raději než umělé spreje. Ve většině receptů se používají esenciální oleje smíchané s alkoholem a vodou. Můžete je vyrobit v tolika variantách, kolik vás jich napadne, a různě je mezi sebou míchat a kombinovat, dokud nepřijdete na svoji ideální vůni.

Zavěšená levandule.

Závěr

V domácnosti se objevuje mnoho problémů, které vyžadují naši pravidelnou pozornost a důkladnou péči. Jedním z nich je zápach z koupelny. Aby náš domov působil příjemně, vždy bude potřeba utírat prach, vysávat a drhnout. Co se však týče zapáchající toalety, tu můžete jednoduše pustit z hlavy, pokud dodržíte tato základní opatření. Hygiena, ventilace a příjemná, přirozená vůně. Všechna tato opatření vyžadují jen minimální, případně nulovou údržbu. Řiďte se těmito třemi snadnými kroky a už vás nikdy nebudou trápit starosti se zapáchající toaletou.

Cítím něco? Zapomeňte na starosti s toaletou. Díky našim třem snadným krokům si tuto otázku nebudete muset již nikdy položit – budete prostě vědět, že vaše toaleta nezapáchá.