Bref

Rychlý úklid: Bleskurychlé čištění toalety

Někdy se v životě děje příliš mnoho věcí na to, abyste trávili čas čištěním toalety. Přesto se tento úkol nesmí zanedbávat. Proto jsme pro domácnosti, které jsou stále v jednom kole, sestavili tahák, který pomůže toaletu vyčistit s minimem námahy.

  1. Prevence: Toaleta se nesmí příliš zašpinit
  2. Údržba: Abyste předešli zápachu a vaše toaleta byla vždy svěží a voňavá, používejte tablety a závěsné čističe
  3. Soustředění: Co vyčistit nejdříve, aby byl účinek největší
  4. Účinnost: Volba správného WC čističe
  5. Plánování: Nalezení správné chvíle

1. Prevence: Toaleta se nesmí příliš zašpinit

Nikdo nechce mít páchnoucí toaletu, ale ne každý z nás má čas nebo chuť věnovat spoustu hodin tomu, aby byla mísa jako ze škatulky. Náš nejlepší tip je velice jednoduchý: nedopusťte, aby se toaleta příliš zašpinila. Jak na to:

Drhněte toaletu při každém spláchnutí. Chcete-li se snadno vyhnout zápachu z toalety a nánosům vodního kamene a udržovat mísu čistou, musíte ji po každé návštěvě zanechat v dokonale čistém stavu. To znamená, že ji musíte čistit nejen tehdy, když máte pocit, že je to potřeba, ale pokaždé. Věnujte 20 vteřin tomu, že štětkou obkroužíte mísu a stříknete do ní trochu čističe, otřete ji jednou nad vodou, jednou pod vodou a jednou kolem horní části pod okrajem. Bude chvíli trvat, než si na to zvyknete, ale ušetříte si tím spoustu času. Pokud se to naučíte, možná už si navždy vystačíte se zběžným čištěním toalety!

Mějte vždy po ruce houbičku! Nechte si u toalety houbičku nebo hadřík, a když naděláte trochu nepořádku, hned to napravte. Otřete sedátko hadříkem s trochou WC čističe ve spreji a skvrny od moči a zápach zmizí dříve, než vůbec dostanou šanci.

Houbička v ruce.

2. Údržba: Abyste předešli zápachu, používejte závěsné čističe

S páchnoucí toaletou je to podobné jako s tělesným zápachem: když zjistíte, že něco nevoní, je už pozdě. Zápachu je třeba předcházet dříve, než vznikne. Nejlepší způsob, jak být o krok napřed, je zároveň ten nejúčinnější. Jednoduše používejte závěsné WC čističe a omezíte tím nejen usazování vodního kamene, ale také množství bakterií a zápach, který je doprovází. Vodní kámen je hnízdiště bakterií, proto dbejte na to, aby se vaše toaleta s těmito usazeninami zbytků tvrdé vody vypořádala při každém spláchnutí.

Závěsné WC čističe
Závěsný WC čistič je zavěšený na straně záchodové mísy a přímo vypouští čisticí prostředky, díky kterým vydává při každém spláchnutí příjemnou vůni a udržuje vodu v toaletě vždy čistou a svěží.

Tento produkt nainstalujete za pár vteřin a dlouho udrží vaši toaletu čistou a bez zápachu, aniž byste museli hnout prstem. Pro domácnost, která je pořád v jednom kole, jsou naprosto nezbytné.

Bref Power Activ.

3. Soustřeďte své úsilí: Co vyčistit nejdříve, aby byl účinek největší

Když si představíte čištění toalety, vybaví se vám drhnutí WC štětkou s rukou hluboko v míse? Tak to ale být nemusí. Zápach a bakterie, kterých se snažíte zbavit, se často nachází výše.

Soustředění 1: Nejprve čistěte pod okrajem
Pokud vás trápí zápach z toalety, prvním úkolem je čištění pod okrajem. Mnoho lidí si myslí, že zápach způsobují skvrny v míse, jenže bakterie, které vydávají nejhorší pachy, se schovávají pod okrajem mísy. Takže jestli spěcháte, začněte nahoře. Natlačte štětku na okraj a vydrhněte jej po celém obvodu. Proveďte to několikrát a pak spláchněte.

Soustředění 2: Horní část mísy
Dalším původcem častého výskytu skvrn a pachů, obzvláště pachů moči, je horní část mísy. Proto opět odolejte přirozené tendenci strčit štětku do hlubin mísy a místo toho vezměte houbičku nebo hadřík a pořádně otřete její horní část. Nezapomeňte ani na šrouby a úchytky sedátka a prostor za ním.

Soustředění 3: Sedátko
Nezanedbávejte čištění sedátka. Opět je to místo, kde se hromadí nepříjemné pachy, obzvláště pach moči. Vezměte běžný čistič ve spreji a hadr a sedátko otřete. Nezapomeňte na panty a úchytky – jsou nejčastější příčinou zápachu.

Soustředění 4: Sifon
Nyní se konečně můžete předklonit a pořádně vyčistit dno mísy. Hnědé skvrny ale možná nepustí hned a budete je muset nechat na později, kdy na to budete mít více času a sil.

Žena čistící toaletu.

4. Účinnost: Volba správného WC čističe

K dispozici máte bezpočet čističů na záchodové mísy, od domácích přírodních prostředků po bělicí roztoky. Pro ty, kdo potřebují uklidit rychle, je ale ideálním řešením dobrý WC čistič. Proč?

Přírodní přípravky: Očividně nemáte čas na to, abyste si míchali vlastní čisticí přípravky. Přípravky, které navíc možná ani nedokážou odstranit zatvrdlé skvrny a pachy, takže na ně raději zapomeňte.

Extra silné WC čističe: Při občasném čištění někdy potřebujete od WC čističe trochu více síly, třeba když je toaleta opravdu špinavá nebo když ji prostě chcete důkladně vyčistit. Pro takové příležitosti se skvěle hodí řada produktů Bref 10x Effect, protože vás zbaví vodního kamene a špíny nad vodou i pod ní a vaše mísa bude zase zářit čistotou.

Dítě dělá pokusy.

5. Plánování: Nalezení správné chvíle

Je vůbec někdy vhodná chvíle k čištění toalety? Jistěže ano! Stačí jen zapojit představivost. Najděte si pravidelný čas, kdy obvykle nemáte nic v plánu, a vyplňte jej radostí z dobře odvedené špinavé práce. Možná to bude před odchodem do práce, než vyrazíte v pátek večer ven nebo když čekáte, až se vám dovaří večeře.

Spojte dvě věci do jedné: nad čištěním toalety není potřeba zbytečně přemýšlet. Takže když ruce pracují, můžete zaměstnat mysl něčím jiným. Co třeba poslechnout si podcast? Nebo se učit cizí jazyk? Nebo třeba zavolat někomu, na koho jste dlouho neměli čas? Se správným přístupem se čištění toalety promění z nepříjemné práce v příležitost k sebezdokonalení.

Hodinky.

Spěcháte? Zkraťte dobu potřebnou k čištění toalety. Jednoduché nápady, jak čištění zrychlit a zefektivnit.