Bref

Tipy, jak udržet koupelnu déle uklizenou

Po hektickém dni v práci téměř nikdo nechce přijít do neuklizené domácnosti. Když se vrátíte domů, chcete mít vše na svém místě, abyste si mohli dát odpočinkovou koupel při svíčkách. Úklid domu, a především koupelny, zabere spoustu času a téměř vždy se mu snažíme vyhnout. Špinavá vana a kosmetické přípravky, které se povalují kolem umyvadla, navíc nejsou moc příjemné na pohled. Udržovat koupelnu čistou ale není důležité jen kvůli hygieně, nýbrž také pro vaši psychickou pohodu. Čistá a uklizená koupelna je snem každého z nás!

Úklid za pochodu

Důležité je se přesvědčit, že koupelna zůstává čistá po každém použití, abyste vždy nemuseli zdlouhavě uklízet, když zrovna čekáte návštěvu. Dobré je udělat si zásobu toaletního papíru a čisticích prostředků. Uložte je do skříňky v koupelně, aby byly kdykoli po ruce. Mějte vždy někde schovanou stěrku na podlahu, abyste po vstupu do koupelny nemuseli přeskakovat velkou louži vody.

Pořiďte si látkový závěs

Pokud se bojíte bakterií nebo jako většina z nás nechcete být v kontaktu s mikroby, je nutné udržovat v čistotě oblast kolem vany. Vrstva špíny se nejlépe uchytí na sprchovém závěsu, takže začněte tím, že si pořídíte látkový závěs. Snáze se čistí a také vyměňuje. Můžete si vybrat takový, který se hodí k vašemu stylu, je ale nutné jej pravidelně čistit, abyste zabránili vzniku slizké vrstvy bakterií kolem vany.

Látkový sprchový závěs.

Sklápění prkénka

Při spláchnutí může z toalety vystříknout voda, takže když splachujete, dbejte na to, ať je v každém případě prkénko zavřené. Dalším užitečným tipem je používat k čištění toalety chlorový roztok. Nalijte do toalety jen čtvrtinu víčka a nechte roztok chvíli působit, než spláchnete. To provádějte alespoň každý týden a vaše toaleta bude vždy čistá a připravená k použití. Pokud chcete čištění toalety ještě trochu vylepšit, můžete si vyrobit vlastní šumivé tablety. Potřebujete k tomu jen trochu jedlé sody, prostředku na nádobí a kyseliny citrónové. Je jasné, že ne vždy na to budete mít čas, naštěstí ale na trhu existuje řada čisticích prostředků. Bref 10x Effect Protection WC Gel umožňuje snadné čištění toalety a zanechává po sobě ochrannou vrstvu, která brání špíně v usazení na míse.

Jak skladovat věci v koupelně?

Doporučujeme nenechávat kosmetické přípravky ležet v koupelně poté, co je použijete. Můžete si pořídit hezky vypadající sklenici a ukládat štětečky na make up do ní. Když je necháte volně ležet, budou jen lákat bakterie. Po každém použití také nechte volně uschnout zubní kartáček a pravidelně čistěte kelímek, do kterého jej ukládáte. Dobré uložení není důležité jen z hygienických důvodů, ale navíc omezí množství předmětů, které se vám povalují kolem umyvadla.

Pravidelně vytírejte podlahu

I podlaha v koupelně musí být stále čistá. Špinavá podlaha v koupelně by znamenala, že při odchodu roznášíte všechny bakterie z koupelny po celém domě. Investujte do dobrého mopu, který se snadno používá. Lepší je mít omyvatelný mop, protože ten pak můžete také pravidelně čistit.

Co dělat se zapáchající vanou?

Po náročném dni se těšíte na příjemnou koupel, ale pach vycházející z vany vás odradil. Ve vaně vám roste vrstva špíny. Nejlepším řešením je nalít do odtoku půl hrnku jedlé sody a pak hrnek octa. Nechte je chvíli působit a pak vanu vymyjte horkou vodou. Ještě praktičtější řešení nabízí produkt Bref Color Aktiv. Tento čisticí přípravek bojuje s vodním kamenem, osvěžuje a zajišťuje čistotu i mezi spláchnutími.

Zbavte se nepořádku

Je důležité mít v uspořádání koupelnové skříňky systém. Nejenže tak budete mít vždy po ruce vše potřebné, ale vaše koupelna bude navíc vypadat uklizeně. Vyhoďte použité obaly od čisticích přípravků, pokud je opravdu nepotřebujete, a na zeď si namontujte pořádné držáky na ručníky. Uklizená koupelna je čistá koupelna!

Uklizený šuplík v koupelně.

První pomoc pro vaši koupelnu

Když je všechno v koupelně dokonale čisté a na svém místě, pořiďte si krabici, do které budete ukládat veškeré čisticí prostředky včetně těch, které používáte pravidelně. V takové krabici musí být i desinfekční čisticí ubrousky nebo jiné dostupné čisticí prostředky. Musí být hned po ruce, když bude potřeba vyčistit skvrny od vody na skříňce nebo cákance zubní pasty v koupelně. Do této krabice můžete přidat i ubrousky do sušičky. Ty se budou hodit, když bude potřeba otřít prach na dveřích koupelny, policích nebo na podlaze. Nemusíte tak kvůli každé maličkosti vytahovat vysavač. Začít den v čistotě je důležitější, než si myslíte.

Čistý a uklizený osobní prostor dělá zázraky: zvedne vám náladu a pomůže vám uvolnit se, aniž byste si museli dělat starosti, kdo vyčistí umyvadlo nebo spláchne toaletu. Proto se řiďte těmito skvělými tipy, jak udržet koupelnu déle uklizenou.