Bref

Vůně, které pomáhají relaxovat

Čím je život uspěchanější, tím více se nám plní diáře a tím častěji se musíme vypořádávat s velkým stresem. To může mít za následek bolesti hlavy a jiných částí těla. Proto se i během volných dní, kdy chcete odpočívat, možná nedokážete zcela uvolnit. I když jsou k řešení takových obtíží k dispozici léky a další možnosti léčby, za zkoušku určitě stojí i aromaterapie. Existuje mnoho vůní, které mají na tělo uklidňující vliv. Zklidní vás, utiší mysl a vy se dostanete do klidového režimu. Tato metoda je výborná také pro lidi, kteří mají problémy se spánkem nebo vážné psychické problémy, jako je úzkost a deprese.

Aromaterapeutická koupelna.

Borovice

Říkáte si někdy při procházce borovým lesem, jak to, že je to tak uklidňující, nebo se divíte, proč se vždycky tak zdráháte vyhodit zbytky vánočního stromku? Vůně borovice skvěle tiší úzkost a uklidňuje rozjitřenou mysl. Pokud se potýkáte s úzkostmi, určitě tuto vůni vyzkoušejte.

Levandule

Vůně levandule je výborná na problémy s nespavostí. Nedostatek spánku si může na vašem těle vybrat svou daň, takže se další den cítíte velmi unavení. Vůni levandule ve formě roztoku nebo osvěžovače můžete před každým spaním použít k uklidnění těla a mysli. Je to běžná vůně, kterou můžete najít v mnoha kosmetických přípravcích, jako jsou šampony, kondicionéry a deodoranty. Voňavý zážitek vám nejsnáze zprostředkuje vonná svíčka s vůní levandule. Musíte si ji ale zapálit dřív, než půjdete do postele a nezapomenout ji před usnutím sfouknout. V aromaterapii se obecně využívá k léčbě depresí i úzkostí a obzvláště se hodí i pro ženy trpící poporodní depresí. Než se pustíte do aromaterapie levandulí, ověřte si, zda na ni nejste alergičtí.

Levandule.

Máta peprná

Kromě toho, že se kvůli osvěžující chuti přidává do žvýkaček, má máta peprná i další výhody. Je skvělá na soustředění a dodává mentální energii. Takže až se příště budete cítit ve stresu z práce nebo domácích úkolů, použijte k odpočinku tuto vůni. Bude vás motivovat k ještě lepším výkonům. Ve zkouškovém období je tato vůně jasnou volbou.

Olivový olej

Jestliže máte poslední dobou neustále hlad nebo jste se pustili do shazování kil, olivový olej bude váš nejlepší parťák. Kromě toho, že je dobrý pro zdravé fungování srdce, pomáhá také mírnit nadměrné chutě na jídlo. Někdy stačí jen si k olivovému oleji přivonět a cítíte se plnější. Navíc také může zlepšit reakci na krevní cukr, a proto je to vůně, kterou určitě musíte vyzkoušet.

Vanilka

Pokud potřebujete důvod, proč být šťastní, bude pro vás skvělou volbou vanilka. Pokud dnes není zrovna váš den, vezměte si hydratační krém s vůní vanilky a naneste si jej za uši. Určitě vám to zvedne náladu a budete se cítit klidnější. Teď už je naprosto jasné, proč mnoha lidem dělají takovou radost dortíky nasáklé vůní vanilky. A to nemluvíme o vanilkové zmrzlině, kterou milují snad všichni.

Jasmín

Tato drobná rostlina vydává silnou květinovou vůni, která je skvělá na léčbu depresí. To je pravděpodobně důvod, proč většina lidí pije pro uklidnění jasmínový čaj. V aromaterapii se používá jako účinná zklidňující vůně. Kromě toho, že má jasmín antidepresivní účinky a dokáže zbystřit mysl, je také velmi smyslný. Takže až příště půjdete na rande, navoňte se touto úžasnou vůní nejen proto, abyste zůstali v klidu, ale také abyste krásně voněli.

Jasmínový olej.

Heřmánek

Heřmánek jako relaxační prostředek používaly mnohé civilizace, třeba Řekové, Římané nebo Egypťané. Tuto vůni od ostatních velmi snadno rozpoznáte: je trochu ovocná, ale zároveň nasládlá. V aromaterapii se hojně využívá jako prostředek proti stresu, ale také proti nespavosti a nataženým svalům. Heřmánkový čaj je mezi lidmi také velmi oblíbený jako uklidňující nápoj, který pijí, když mají špatnou náladu. Kromě krásné vůně heřmánek nabízí blahodárné působení při gynekologických problémech, zánětech i těžkém kašli.

Santalové dřevo

Produkty se santalovým dřevem dostanete téměř všude. Jsou skvělé pro odpočinek i zklidnění mysli. Santalové dřevo používali buddhisté v Číně, protože pomáhá navodit hluboký a klidný meditativní stav. Samotná vůně je celkem specifická, zároveň sladká i dřevitá. V dávných dobách se také používala jako sedativum na nervový systém a podávala se osobám trpícím hněvem i nespavostí.

Santalové dřevo.

Citrusy

Citrusové ovoce jako citrony a pomeranče nejsou jen dobrým zdrojem vitaminu C, ale také hezky voní. Citrusové vůně jsou obecně skvělé k nabuzení mysli, protože vám dodají svěžest a energii. Jestliže jste dnes skleslí nebo jste v poslední době hodně pracovali přesčas a potřebujete pauzu, určitě vyzkoušejte tyto úžasné vůně. Možná si kvůli plnému diáři nebudete moci dopřávat skvělých služeb aromaterapie neustále, ale je dobré mít vždy po ruce vonný hydratační krém, který vám kdykoli pomůže k uvolnění.