Bref

Vůně, které se hodí do vaší koupelny

Koupelna je jednou z nejpoužívanějších místností v domě. Nikdo nemá rád, když je koupelna špinavá nebo nevoní. Možná byste ji pak ani nechtěli používat, natož si tam dát vanu. Vedle pravidelného úklidu koupelny můžete použít mnoho skvělých vůní, které jsou dnes na trhu, a vaše koupelna bude vždy skvěle vonět.

Proč vaše koupelna nevoní?

Nejčastější příčinou zápachu v koupelně je ucpaná toaleta. Ucpaná toaleta je pro většinu z nás nejhorší noční můrou a musí se okamžitě opravit. Dalším důvodem, proč vaše koupelna zapáchá, mohou být bakterie. Mohou prosakovat z kanalizace a hromadit se v záchodové míse. To se děje většinou v letním období, kdy růst bakterií urychluje vyšší vlhkost. Můžete si také všimnout, že se na vaně ze stejných důvodů vytváří vrstva špíny. Než tedy začnete používat dodatečnou vůni, důležité je nejprve odstranit zápach, který se v koupelně hromadí.

Zápach v koupelně.

Odstraňovače zápachu

Každý už jistě někdy zažil zapáchající koupelnu. Na tom není nic hrozného, koupelny nemusí vždycky krásně vonět. Používání čistících prostředků v koupelně někdy k odstranění zápachu nestačí. Mohou je na chvíli překrýt, ale ne na dlouho. Tehdy přichází na řadu odstraňovače zápachu. Vybírat si můžete z mnoha produktů, které jsou dostupné na trhu.

Ventilace

Když se rozhodnete rekonstruovat nebo postavit koupelnu, nejdůležitější radou, kterou by vám dal profesionální projektant, je dobře vyřešit v koupelně ventilaci. Nedostatečná cirkulace vzduchu v koupelně, obzvláště v malé, může být velkým problémem. Kromě jiného také může způsobovat nepříjemné pachy. Tento problém může odstranit více oken, toto řešení však nemusí být vždy možné. Dobré je tedy nainstalovat do koupelny ventilátor. K tomu navíc můžete pořídit elektrickou čističku vzduchu, která nezabírá mnoho místa a moc nestojí. Je to jedna z alternativ k drahým ventilačním systémům.

Další tipy k odstranění zápachu

Než použijete své oblíbené vůně, zde je několik způsobů, jak nejprve odstranit zápach z koupelny:

  • Koupelnu je třeba pravidelně uklízet. Přestože vonné přípravky dokážou zápach na chvíli zakrýt, pokud koupelnu důkladně neuklidíte, vrátí se zpět.
  • Musíte pravidelně kontrolovat odtok. Právě ten stojí za většinou problémů.
  • Perte ručníky a vždy je nechte usušit, protože vlhké ručníky vydávají v koupelně zvláštní pach.
  • Kupte si pratelný sprchový závěs, abyste jej mohli pravidelně prát. Mějte také jeden navíc pro případ, že bude ten původní zrovna v pračce.
  • Můžete si také sehnat aromatické mýdlo na ruce s příjemnou, svěží vůní.
  • Používejte závěsné WC bloky, které vám poskytnou neustálou svěžest a vůni. Po umístění do záchodové mísy se budou starat o její hygienu. Díky produktu Bref Power Aktiv Chlorine bude vaše toaleta vždy dokonale čistá a svěží.

Proč potřebujete do koupelny dobrou vůni?

Všichni občas potřebujeme relaxační koupel, nikdo si ale neodpočine v koupelně, která zapáchá. Chcete-li si vytvořit klidné prostředí, ve kterém se zbavíte stresu, koupelna musí vonět jako nejlepší lázně. Správná vůně do vaší koupelny je tedy důležitá pro vaši psychickou pohodu a radost. Navíc nikdy nevíte, kdy budete chtít připravit relaxační koupel pro své hosty. Určitě vás potěší, když vám pochválí skvělou volbu vůní.

Vůně a design

Výzdoba koupelny neznamená jen vybrat správnou barvu na stěny nebo rozmístit ozdobné prvky, ale také zvolit do koupelny tu správnou vůni. Musí to být vůně, která se hodí ke stylu vaší koupelny a která vám pomůže dokonale dotvořit atmosféru. Vyplatí se sladit vůně v koupelně s převládající barvou. Například pokud máte hnědou koupelnu, tradiční s vodorovnými povrchy z tmavého dřeva, volte kořeněné vůně. Skořice by pro vás mohla být skvělou volbou.

Pokud máte v koupelně pastelové barvy, jako jemnou růžovou nebo fialovou, zvolte květinovou vůni. Skvěle se bude hodit například šeřík nebo levandule. Mnoha lidem se také do koupelny líbí vůně růže. Díky produktu Bref Power Aktiv Fresh Flowers zažijete osvěžující vůni přírody. Jestliže máte koupelnu v odstínech teplých barev pomerančů a zlata, určitě zkuste citrusovou vůni, která vám v koupelně vykouzlí skvělou náladu.

Vonné tyčinky.

Vonné svíčky

Dalším snadným způsobem, jak se vypořádat s nepříjemnými pachy v koupelně, jsou vonné svíčky. Některé tyto svíčky dokážou v páchnoucí koupelně zázraky. Nejenže skvěle voní, ale zároveň působí při koupeli uklidňujícím vlivem. Pokud máte vonné svíčky rádi a chystáte se je ve své koupelně rozmístit, nezapomeňte je také před odchodem sfouknout, ať předejdete možnému požáru.

Vonné svíčky.

Esenciální oleje

Esenciální oleje představují skvělý způsob, jak krásně provonět koupelnu. Můžete je aplikovat přes difuzér nebo si z nich vyrobit vlastní čisticí prostředky. Díky těmto tipům bude vaše koupelna nádherně vonět. Krásná koupelna nemůže být dokonalá, dokud i krásně nevoní.