Bref

Zkrášlete si vaší koupelnu

V koupelně trávíme spoustu času, proto každé vylepšení koupelny vnímáme intenzivně. Pojďme se podívat na pár nápadů, jak vylepšit koupelnu tak, aby vám ji záviděla každá návštěva.

Ať už plánujete úplně novou přestavbu nebo se vám honí hlavou pouze malá vylepšení, máme pro vás inspirativní tipy, které mají flexibilní využití – při rekonstrukci, nebo sezónní vylepšení určené pro velké i malé koupelny.

Norské dřevo

Pokud tíhnete spíše k čistému a jednoduchému stylu s využitím přírodních materiálů, pak je pro vás ideální severský styl. Ten se hodí pro pravidelné a vzdušné prostory. Často bývá vyzdoben přírodním dřevem v kombinaci s bílým obložením. Celkový dojem je jednoduchý a příjemný. Skandinávský styl je obvykle i cenově přijatelný. Bílé obložení a obyčejné dřevo patří mezi méně nákladné koupelnové materiály. Pokud ale nechcete razantně zasahovat do interiéru koupelny, tak doporučujeme přidat dřevěné police nebo další nábytek z přírodního dřeva. I malá změna může změnit celkový vzhled koupelny s novým severským nádechem.

Bílé kachlíky a přírodní dřevo.

Rustikální prvky

Rustikální styl je hlavně o vlastním vkusu. Má poměrně hrubé prvky, které mohou být pro někoho možná až příliš drsné. Je obvykle vyjádřen starožitným příslušenstvím, včetně nábytku, který působí masivně. Každý kus nábytku má jiný dekor, tudíž samostatně stojící nábytek působí nejednotně, ale po sestavení vznikne ten pravý rustikální styl. Pokud na vás působí koupelna až příliš studeně, pak se dá jednoduše „zahřát“ přidáním několika starších dřevěných skříněk, poliček nebo dalších doplňků. Můžete například vyměnit moderní zrcadlovou skříň za starší dřevěnou a následně na ní zavěsit zrcadlo.

Rustikální nábytek.

Udělejte svou koupelnu neodolatelnou

Celkově nevýrazný interiér v celém bytě? Koupelna je místem, kde se můžete odvázat. Abstraktně vyzdobená koupelna nikdy není na škodu. Až přehnaně křiklavé barevné elementy v koupelně nepůsobí vůbec špatně. Přidejte barevná stínítka na lustr, na stěnu zavěste benátské zrcadlo a do vodovodní baterie nainstalujte svítivé kohoutky. Fantazii se meze nekladou. Vytvořte si svůj osobitý styl.

Váš mini palác.

Méně je více

Čistota, umírněnost, pořádek. Pokud máte rádi minimalistický styl, pak máte před sebou nejjednodušší cestu, jak dosáhnout vysněného výsledku. Minimalistický styl je totiž založen na jednoduchých liniích, samostatných umyvadlech, monotónním vybavení a co nejmenším počtu nábytku. Zbavte se veškerých zbytečných doplňků včetně rohožek a koberečků. V ideálním případě se doporučuje zamalovat případné ornamenty na zdích bílou barvou. Chcete-li dosáhnout minimalistického vzhledu, musí být prostor čistý, nevýrazný a úhledně upravený.

Méně je více.

Květinová svěžest

Interiérové rostliny jsou skvělým nástrojem, jak vylepšit vaši koupelnu. Nebojte se jich použít mnoho pro dosažení vskutku unikátního výsledku. Jedná se o relativně levný a snadný způsob, jak vytvořit něco neobvyklého. Rostlinám se navíc daří ve vlhkých prostorách a jejich vůně může zakrývat různé nepříjemné zápachy. Jediným negativem je fakt, že se o rostliny musíte starat. Pokud tedy hledáte nenáročný styl na údržbu, pak pro vás květiny nebudou ideální volbou.

Květinová svěžest.

Viktoriánský přepych

Pokud se chcete ve vaší koupelně cítit vskutku královsky, pak pro vás bude nejvhodnější viktoriánský styl. Viktoriánské koupelny se honosí ozdobnými detaily a leštěným kovem. Luxusně vypadající retro-koupelny přinášejí do domu zvláštní styl a půvab. V poslední době jejich oblíbenost stále stoupá. Důležitá je volba dekoru, který se pro svůj tvar a design hodí jen do velkých prostorů. Achillovou patou pro tento styl je tedy hlavně prostor, který v mnoha bytech v koupelně dnes nepochybně chybí.

Viktoriánský přepych.

Pokud stále váháte nad vybraným stylem, tak vězte, že pro změnu stačí v koupelně rozmístit několik doplňků a rozdíl bude patrný na první pohled, aniž byste vynaložili větší úsilí. Mezi doplňky počítáme například zrcadlo, nový sprchový závěs, čerstvé květiny a další jednoduché dekorace, které už zdobí váš byt v ostatních místostech.

Výrazné zrcadlo.

Barevný sprchový závěs může změnit vzhled vaší koupelny.

Směs okvětních lístků.

Barevný sprchový závěs může změnit vzhled vaší koupelny.

Směs okvětních lístků.

Směs různých okvětních lístků může výrazně zasáhnout do vzhledu koupelny a zároveň krásně voní.

Váza a květiny.

Vázy a kytice mohou rozzářit jakoukoliv koupelnu.

Sladění barev.

Jednodušše slaďte barvu vašeho ručníku s barvou vašeho dekoru.

"Nejdříve musíte začít o koupelně přemýšlet, až potom ji můžete zkrášlovat“ - Jendoduché typy pro změnu vaší koupelny.