Bref

FAQ

Proč bych měl používat WC blok?

WC bloky se používají pro udržení čistoty a svěžesti vaší toalety. Chrání před tvorbou vodního kamene a bojuje proti nečistotě, dodává příjemnou vůni a vypouští do toalety aktivní složky při každém spláchnutí. Pro nejlepší čistotu a svěžest toalety používejte i Bref WC čistič. WC čistič nechte působit 15 minut. WC bloky používejte mezi intenzivním čištěním toalety pro udržení čistoty a svěžesti toalety.

Jaký je rozdíl mezi produkty Power Aktiv a Duo Aktiv? A jaký je rozdíl mezi pevným a tekutým WC blokem?

Power Aktiv WC blok je tuhý WC blok. Bref Power Aktiv zabraňuje tvorbě vodního kamene, vytváří čisticí pěnu, chrání před tvorbou špíny a dodává toaletě extra svěžest. Jednoduše vložte produkt do WC mísy, nasměřujte jej na proud vody a vychutnejte si čistotu a svěžest s každým spláchnutím.

Duo Aktiv je forma WC bloku v tekuté formě. Bref Duo Aktiv tvoří dvě části a tím tvoří kombinaci WC čističe a osvěžovače. Modrá část obsahuje čisticí látky, které bojují proti vodnímu kameni a špíně. Pravá část obsahuje příjemnou vůni, která provoní vaší toalety po každém spláchnutí. Vychutnejte si bouři svěžesti a vůně při každém spláchnutí!

Jak funguje exploze vůně u produktu Bref Power Aktiv Fragance Boost?

Výhoda výrobku Bref Power Aktiv Fragance Boost je v unikátní technologii. Jeho jádro obsahuje o 40% více parfému než okraj kuličky. Díky tomuto novému systému udržuje Bref Power Aktiv Fragance Boost stejnou intenzitu vůně během celého používání produktu. Výsledkem je svěžest od prvního do posledního spláchnutí.

Jak dlouho vydrží Bref Power Aktiv, Blue Aktiv a Duo Aktiv?

V průměru všechny tyto výrobky vydrží až 250 spláchnutí, což představuje asi 4 týdny v toaletě. Záleží ovšem na intenzitě používání toalety, typu WC, tlaku vody a průtoku.

Proč jsou kuličky ve WC blocích spotřebovávány nerovnoměrně?

Kuličky mohou být spotřebovány nerovnoměrně kvůli jinému proudění vody, typu WC nebo nevhodnému umístění v toaletě. Vždy se ujistěte, že je WC blok umístěn svisle, jak jen to bude možné a nastavte ho na proud vody.

Jak zabráním, aby Blue Aktiv nezanechával modré pruhy v toaletě?

Vždy se ujistěte, že WC blok je umístěn vertikálě, jak jen to bude možné a namířen na proud vody.

Co mám dělat když jsem našel v toaletě modré skvrny po používání Bref Blue Aktiv?

Zbytky modré vody můžete odstranit čistou vodou. Pokud jsou zcela zaschlé, odstraňte je za použití čisticích prostředků na kov, jako je například Sidol Metal.

Proč je důležité čistit prostor pod okrajem WC mísy?

Voda používaná v toaletě obvykle obsahuje různé minerální látky, jako jsou vápník, železo nebo hořčík. Při odpařování vody tyto částice zůstávají na povrchu toalety a vytváří minerální zbytky, která se nazývají biofilm. Ten obsahuje tisíce mikrobů a bakterií. Prostorem pod okrajem mísy proudí nejvíce vody, proto se zde biofilm snadno množí a šíří se do dalších oblastí. Právě proto je důležité tento prostor a samotnou toaletu pravidelně a důkladně čistit.
Bref WC čističe mají takové složení, aby mohly proti tomu účinně bojovat a zajistily tak hygienickou čistotu a svěžest vašeho WC. Jsou také snadno použitelné pro svůj ergonomický tvar, aby se dobře aplikoval pod okraj WC mísy.

Co je to vlastně nečistota pod hladinou vody v toaletě?

Tím se myslí nečistota pod úrovní vody v záchodové míse a u vyústění odpadových trubek.
Zbytky bakterií nazýváme biofilm. Tento biofilm se může snadno rozšířit a kontaminovat další oblasti. To je důvod proč pravidelně čistit toaletu.
Pokud chcete tento prostor vyčistit, použijte Bref WC čistič každý týden. Po aplikaci jej nechte působit 15 minut. Po vyčištění toalety používejte WC blok pro zajištění čistoty a svěžesti vaší toalety.

Jak dlouho musí Bref WC čistič pracovat, aby byl účinný?

Při pravideném čištění nechte Bref WC čistič působit v toaletě 15 minut. Při nahromaděných nečistotách v toaletě nebo intenzivním čištění použijte Bref 6x Effect působit v míse přes noc.
Pro zabránění dalšímu hromadění nečistot a udržení svěžesti v toaletě používejte Bref Power Aktiv mezi pravidelným nebo intenzivním čištěním.

Mohu používat produkty Bref bez rukavic? Co mám dělat v případě kontaktu s pokožkou?

Nošení ochranných rukavic je doporučeno. Pokud se výrobek dostane do kontaktu s pokožkou, opláchněte místo čistou vodou. Zasažené oblečení svlékněte a nechte jej vyprat. Při použití výrobku Bref WC čistič doporučujeme mít otevřená okna.

Jaký je rozdíl mezi složeními Bref WC čističů?

Bref na bázi kyseliny chlorovodíkové je účinný pro hygienické čištění, protože je speciálně navržen pro práci s tvrdou vodou.

Bref na bázi kyseliny mravenčí je účinný pro odstranění vodního kamene a dalších nečistot. Dále obsahuje i látky, které pomáhají zabraňovat tvorbu vodního kamene a nečistot. Zajišťuje tedy dlouhotrvající čistotu toalety.

Oba typy zabíjejí 99,9% bakterií.

Je složení WC čističů pro zdraví škodlivé?

Pokud je WC čistič používán dle doporučených instrukcí na obalu produktu, nepředpokládá se žádné zdravotní riziko.
V případě kontaktu s pokožkou nebo s vlasy - opláchněte zasažené části vodou, popřípadě se osprchujte. Pokud došlo ke kontaminaci oblečení, nenoste jej a nechte jej vyprat.
V případě zasažení očí je opatrně oplachujte vodou po dobu několika minut.
V případě požití vypláchněte ústa a nevyvolávejte zvracení.

Jsou produkty Bref šetrné k životnímu prostředí?

Bref WC bloky jsou baleny v kartonu a plastu, které tvoří 80% recyklovaného materiálu.
Bref WC čističe jsou v plastové láhvi, která je vyrobena z polyolefinů, které lze opakovaně použít.